25 Temmuz 2011 Pazartesi

AVON Meme Kanseri ile Mücadele Projesi’nden İnebolu Devlet Hastanesi’ne Mamografi Cihazı Bağışı


15 yıldır ‘Meme Kanseri ile Mücadele Projesi’ni yürüten AVON, proje çerçevesinde meme kanserine karşı bilinçlendirme ve mücadele çalışmalarını sürdürüyor. Meme Kanseri ile Mücadele Ürünleri’nden ve fon toplama amaçlı etkinliklerden elde ettiği gelirlerle, tüm Türkiye’de erken teşhis olanaklarının artırılmasına katkıda bulunan AVON, son olarak İnebolu Devlet Hastanesi’ne mamografi cihazı bağışladı.
AVON Türkiye’nin 15 yıldır sürdürdüğü Meme Kanseri ile Mücadele Projesi, erken teşhis imkanlarının geliştirilmesine yönelik faaliyetlerle devam ediyor. Yıl boyunca yürüttüğü etkinlikler ve meme kanseri ile mücadele ürünlerinin satışlarından elde edilen fon aracılığıyla ücretsiz mamografi taramalarından bilinçlendirme seminerlerine kadar pek çok çalışmaya imza atan AVON, Anadolu’da mamografi cihazına sahip olmayan hastanelere bu cihazı bağışlayarak, erken teşhis imkanlarını yaygınlaştırmayı amaçlıyor.
Bu yıl İneboyu’ya bağış yapıldı
Geçtiğimiz Mart ayında gerçekleştirilen basın toplantısında bu yılki mamografi cihazı bağışını İnebolu Devlet Hastanesi’ne yapma kararı aldığını açıklayan AVON, yıl içerisinde topladığı fondan ayrılan kaynakla İnebolu Devlet Hastanesi’ne bir mamografi cihazı bağışladı. Bağış için İnebolu Devlet Hastanesi’ni, hastanenin çevredeki 5 ilçeye hizmet veriyor olması ve bölgede kadın nüfusunun yoğunluğu nedeniyle seçen AVON, yaptığı açıklamada mamografi cihazının meme kanseri hastalığının erken teşhisinde hayati önem taşıdığını ve erken teşhis edilmeyen meme kanserlerinin ölümle sonuçlandığını vurguladı. AVON, cihazın hizmet vermeye başlaması ile beraber İnebolu ve çevre ilçelerinde meme kanseri hastalığının erken teşhisinde önemli aşama kaydedilmesi beklediklerini belirtti.
AVON, Türkiye’nin en uzun soluklu sosyal sorumluluk projelerinden birine imza atıyor
Kadınların vazgeçilmez güzellik markası AVON, 2011 yılında da gönüllü elçiler, kamuoyu ve tüm sosyal paydaşların katkılarıyla geniş katılımlı etkinlikler düzenleyerek meme kanseri ile mücadele çalışmalarını sürdürüyor. 15 yıldır meme kanserine karşı, başta kadınlar olmak üzere tüm kamuoyunu bilinçlendirmek üzere çalışmalar yürüten AVON, sağlık alanında Türkiye’nin en uzun soluklu sosyal sorumluluk projelerinden birine imza atıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder