21 Kasım 2012 Çarşamba

Makyaj yapımında sıra nasıl olmalıdır?Makyaj yapmak aslında bir sanattır. Aynı zamanda disiplinin de göstergesidir. Harcanan emek ve dikkat göz önünde bulundurulduğu zaman gerçekten önemli bir konu olduğu anlaşılacaktır. Aynı zamanda şunu da belirtmek gerekir ki, makyaj olmayan bir kadın oluşturmak değil, bir kadının sahip olduğu doğal güzellikleri daha belirgin şekilde ortaya çıkarmaktır.

Makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır ve makyaj malzemelerinin kullanım sırası da bu dikkat edilmesi gereken konulardan biridir.

Makyaj için ilk şart temizlenmiş ve nemlendirici uygulanmış bir cilttir. Belirginleştirmek istediğiniz yerlere açık renk tonlarda kapatıcı, kapatmak istediğiniz noktalara ise koyu renklerde kapatıcı uygulayabilirsiniz.

Fondöten, ıslak bir süngerle tampon yaparak uygulandığı zaman daha kalıcı olur. Üstüne sabitleyici olarak pudra uygulanmalıdır. Göz makyajına başlamak için önce astar atmalısınız ve tercihen açık sarı kullanmanız önerilir. Cilt renginize göre kullanacağınız sıcak ya da soğuk renklerle göz makyajınız
tamamlanır. Göz şeklinize göre çekeceğiniz alt ve üst kirpiklerinizin en yakınına çekeceğiniz eyeliner ve kirpiklerinize uygulayacağınız maskara sonrasında allık sürülür.

Dudaklarınız için asimetri varsa önce dudak boyutları eşitlenir ancak dudağın doğal görünümünün bozulmamasına dikkat edilir. Ardından kıyafetinize, cilt renginize uygun bir rujla dudaklarınız renklendirilir. Dudaklarınızın daha dolgun görünmesini isterseniz, dudaklarınızın yalnızca ortalarına uygulayacağınız beyaz parlatıcı bu isteğinizi elde etmenizde oldukça yardımcı olacaktır.

1 yorum:

  1. özellikle göz makyajı yapmayı ruju seviyorum bu yazıyı paylaştığın için teşekkürler çok işime yarayacak

    YanıtlaSil