23 Mart 2012 Cuma

DOA KOZMETİKLE SAÇ SORUNUM SONA ERİYOR:)

            

Merhaba arkadaşlar, saçlarımda depremden sonra çok fazla dökülme başlamıştı bu konuda piyasadaki şampuan ve saç kremlerinin inanınki çoğunu denedim hiç biri dökülmeyi engelleyemedi. Dermotoloğa gittim kan değerlerimde normal çıktı dökülme tamamen strestenmiş:(( Bu konuda araştırma yaparken harika bir site buldum ve hemen ürünlerini denemeye başladım. İlk denememde çok memnun kaldım dökülme yarıya indi, şampuan ve saç kreminin arkasında 3 denemeden sonra dökülmeyi engellediğini ve farkı hissedeceğimizin garantisi veriliyor:) saç bakımı saç dökülme sebepleri DOA şampuan ve saç kreminin saç üzerindeki olumlu etkilerini sizler için aşağıya siteden kopyaladım. Benim gibi saç sorunu olanlar mutlaka http://www.doakozmetik.com/ siteyi ziyaret etmeliler. DOA Kozmetik sadece saç ürünleri değil yine içeriği cilde uyumlu doğal cilt bakım ürünleri ilede çok farklı seçenekler sunmuş. merak edenler http://www.doakozmetik.com/  linkten mutlaka takip etsin ve ürünleri denesinler.
SÜLFATSIZ SAÇ BAKIM ŞAMPUANI

SLS, DİMETHİCONE(SİLİKON), PARABEN, TUZ,
BOYA, PARFÜM İÇERMEZ
Bildiğiniz bütün şampuanları unutun. Saça zarar vererek aşındıran sülfat, tuz ve diğer zararlı kimyasallardan arındırılmış şampuanımızın farkını üçüncü yıkamadan sonra hissedeceksiniz. Sağlıklı saçlar artık hayal olmaktan çıkacak. Şampuanımızın içeriği sayesinde, saç dökülmeleriniz azalacak, kepek ve yağlanma sorununuz minimuma inecek, saçlarınız daha hızlı uzatacak. Tüm aile fertlerinde güvenle kullanabilirsiniz.
Bileşimi :
Dionized Water: Saf su
Coco Glucosid: Hindistan cevizi yağından elde edilen şeker bazlı temizleyici
Disodium Cocoamphodiacetate: Hindistan cevizi yağından elde edilen yumuşak temizleyici
Cocamidopropyl Betaine: Hindistan cevizi yağından elde edilmiş bitkisel temizleyici
Glycerine: Saçınızın nem dengesini koruyan gliserin
Cocamidopropyl PG-dimonium chloride: Saç taramanızı kolaylaştıran doğal hammadde şampuanda Plyquaternium yerine kullanılır.
Water, Alcohol, PEG-35 Castor Oil, Polysobate 20, Aesculus Hippocastanum(Horse Chestnut)Seed Extract, Retinyl Palmitate, Tocopherol, Inositol, Calcium Pantothenate, Linoleic Acid, Biotin: Saç derinize bakım yapan bitkisel karışım
Xanthan Gum: Şampuana tuz yerine kıvam veren lahana özünden elde edilmiş doğal kıvamlaştırıcı
D-Panthenol: Saç deriniz ve saçınızın nem dengesini sağlayan b vitamini
Zinc Pyrithione: Çinko aktifi kepeklenme ve seboreik dermatite iyi gelir aynı zamanda şampuanda parabene alternatif koruyucu görevi görür.
Allantoin: salyangoz özü de denen saç derisi iritasyonunu düşüren hammadde
Citric Acid: Şampuanın ph dengesini sağlayan limon asidi
Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone: Paraben ve formaldehite alternatif koruyucu

Neden sülfatsız şampuan?

Bilinen şampuanların çoğu sülfatlı hammaddeler (SLES, SLS, ALS, MLS) ile üretilirler. SLS’in zararları kamuoyunca bilinmekte bilimsel makalelere konu olmaktadır. Sadece SLS değil sülfat içeren tüm hammaddeler içlerindeki tuzla birlikte saçı aşındırarak saça zarar verirler. Sülfat kökenli hammaddeler zararları ve saçları aşındırıcı özelliklerinden dolayı bilinçli tüketiciler tarafından artık kullanılmamaktadır.

Neden Tuzsuz şampuan?
Sülfat kökenli hammaddelerle yapılan şampuanlara kıvam vermek için %2-3 tuz kullanılır. Bu oran deniz suyunun tuzluluk oranıyla aynıdır. Dolayısıyla nasıl ki saçlarımız maruz kaldığı deniz suyu ile zayıflıyorsa şampuanlarda bulunan sülfat kökenli hammaddeler tuz ile birlikte yavaş yavaş saçlarımızı zayıflatır. Bu durum dökülen, sönük, kırılgan ve cansız saçlar olarak kullanıcılara geri döner.

Neden DOA şampuan?

DOA sülfatsız şampuan saçın baş düşmanı sülfat ve tuzdan arındırılmış bir şampuandır. Şampuanımızda temizleyici olarak Hindistan cevizi yağından imal edilen sülfatsız hammaddeleri kullanıyoruz. DOA sülfatsız şampuana kıvam vermek için tuz yerine, XANTUM GUM (yenilebilir kıvam arttırıcı) kullanıyoruz. Saçlarınızdaki yumuşaklık için, bol miktarda PANTHENOL kullanıyoruz. Saç derinizde ve saçınızda onarıcı etki yaratması için ALLANTOİN, dökülmeleri azaltmak için BİOTİN içeren saç bakım aktifini kullanıyoruz. Şampuanda paraben ve formaldehit kökenli koruyucular kullanmadığımız için doğal bir koruyucu ve saç derisini besleyici, kepek arındırıcı özelliğinden dolayı ÇİNKO aktifini kullanıyoruz. Sonuç olarak elinizde bulunan harikulade ürün açığa çıkıyor.

DOA şampuan neden ucuz?
Denizada kozmetik erişilebilirliğe inanan bir firmadır. Piyasadaki doğal ve özel olan ürünlerin hakettiğinden pahalı satılmasına karşı çıkmaktadır. Bizler iyi olanın herkes tarafından erişilebilir olması gerçeğiyle fiyat politikamızı belirliyoruz. En basit ve sade ambalajı seçerek sizi ambalaj ve kutuya para vermekten kurtarıyoruz, çünkü biz dış güzelliğinden çok iç güzelliğiyle ilgileniyoruz. İyi olanın satacağını bildiğimiz için, devasa tanıtım ve reklam kampanyaları yapmıyoruz, böylelikle size reklam parası da ödetmiyoruz, çünkü biz slogan, umut veya reklam yüzü satmıyoruz, güvendiğimiz tek şey ürünümüz. Sonuç olarak sıradan şampuanların beş katı fiyatına imal edilen sülfatsız şampuanımızı neredeyse onların fiyatına siz değerli tüketicilerimizin beğenisine sunuyoruz.

Saçınıza ve saç derinize zararlı kimyasallardan arındırılmış, silikon (dimethicone), kumaş yumuşatıcısı (cetrimonium choloride) paraben ve formaldehit içermeyen, %99,9 doğal içeriğe sahip besleyici saç bakım kremimiz, içeriğindeki argan yağı ve shea butter sayesinde, parlaklığını yitirmiş, kuru ve yıpranmış saçlarınızın canlanmasına ve doğal görünmesine yardımcı olacaktır. Üç yıkama sonrasında besleyici saç bakım kremimizin saçınızda yaratacağı değişim sayesinde vazgeçilmeziniz olacak.

"Saç kremimizi diğer kremlerin aksine saç derinize uygulamanızda hiçbir sakınca yoktur. %99,9 Doğal içeriğe sahip saç kremimiz, dökülme, kepeklenme v.b. saç sorunlarına neden olmaz"
İçeriği:
Dionized Water (%73)
Brassicyl Isoleucinate Esylate, Brassica Alcohol
(%15) (Ecosertli Krem Bazı)
Glycerine (%3)
Cocamidopropyl PG-dimonium c. (%3)
(Saçın Kolay Taranmasını Sağlayan Doğal Hammadde)
Argan Oil (%2)
Shea Butter (%1)
D-Panthenol (%1) (B Vitamini)
Tocopherol (%1) (E Vitamini)
Allantoin (%0,3) (Salyangoz Özü)
Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone (%0,05) (Koruyucu)

Saç Bakımı

Saç Dökülmesi


Saç uzatma