18 Temmuz 2016 Pazartesi

Cilt Kırışıklıklarının Nedenleri ve Zeitgard 2 Çözümü

Yaşın ilerlemesiyle cildimiz yaşla gelen değişimlere uğrar. Cilt katmanları incelir, katmanlardaki yağ miktarı azalır ve kolajen lifleri ve elastik lifler de benzer bir değişime uğrar. Kan dolaşımı ve buna bağlı olarak oksijen ve besin maddelerinin tedariği yavaşlar. Her cilt katmanında gerçekleşen bu değişimler cildin gevşemesine ve çizgi oluşumuna neden olur.

CİLT KIRIŞIKLIKLARININ NEDENLERİ

Yaşlanma Çizgileri doğal yaşlanma süreci içinde kendilerini gösterirler, çünkü hücreler artık eskisi kadar hızlı bölünmemeye ve yeni hücre oluşumu yavaşlamaya başlar. Böylece hem hücreler arası boşluklar genişler, hem de doğamız gereği kolajen yapılarının dengesi bozulur. Görsel olarak çizgiler kırışıklık şeklinde ortaya çıkar.
Nem Eksikliğinden Kaynaklanan İnce Çizgiler diğer sebeplerin yanı sıra nem içeriği az yüz bakımından dolayı meydana gelirler. Aynı şekilde az su içtiğimizde de ciltte nem eksikliği görülür. Klimalar ve ısıtılmış alanlardaki kuru hava da cildimizi kurutur. Çizgiler, ince çizgiler veya kırışıklıklar olarak kendini gösterir.
Mimik Çizgileri örneğin burun kıvırma, gülme ve ağlama, kaş çatma, kaşları kaldırma vb. sonucu ortaya çıkarlar. Dolayısıyla bu bölgelerdeki kaslar gerginleşir, aynı zamanda bağ dokuları elastikiyetini zamanla kaybeder. Böylece çizgi veya kırışıklık oluşumu meydana gelir.
Aşırı Güneş Işığına Maruziyetten Kaynaklanan Çizgiler korumasız cildin fazla miktarda UVA ışınına maruz kalmasıyla oluşur. Üst cilt doğamız gereği yıpranır, nem miktarı azalır, kolajen yapılara sahip bağ dokuları kalıcı olarak hasar görür.
Cildin yaşlanması cinsiyetle bağlantılı olmayan bir konudur ve dolayısıyla erkeklerde ve kadınlarda yaklaşık 25 yaşından itibaren eşit oranda görülür. Yaşlanma karşıtı ürünler genellikle +30’lu yaşlardan itibaren önerilir. Buna rağmen bu konunun üstüne düşmeniz ve uygun ürünler kullanmanız çok öncesinde önlem almanızı sağlayacaktır. 25’ten itibaren cildin doğal yaşlanma süreci tersine işlemeye başlar.

ZEITGARD ANTI-AGE BAKIM SISTEMI

ZEITGARD 1 ile LR cildin derinlemesine temizlenmesiyle ilgili olarak piyasaya bir yenilik getirdi. 2. adımda LR yine cilt güzelliğinin korunmasına yönelik bir yenilikle daha geldi: Cildin fizyolojik özelliklerini temel alan cihazlı kozmetik ve teknolojinin bir araya getirildiği ZEITGARD 2 ile günlük bakım sürecinizde yalnızca birkaç dakika ayırarak cilt görünümünüzde etkili ve fark edilebilirsiniz.

LR’da başarılı olmak için sabırlı olmalısınız

 
 
 
LR toplamda 33 ülkede faaliyet gösteriyor. Geçen hafta sonu eğitimine katıldığımız İlhan Doğan’ın pek çok ülkede ekipleri var. Türkiye’yi zaten biliyor, ama bir de özellikle Almanya’daki Türklerle çalışmış ve başka ülkede olsalar bile biz Türkler‘in bu işte ortak kesiştikleri noktayı açıkça söylüyor: Duygusal ülkeler çabuk pes eder !
Bunu bize şu şekilde açıkladı, onun ağzından anlatacağım: “Diyelim ki bu iş pet şişe su satma işi olsun. Bir Türk ve bir Alman aynı anda su satmaya başlasın. Sizce 1 ay sonunda hangisi daha fazla su satmış olur?
Cevabı söyleyeyim: Türk daha fazla su satar. Türk işe dört elle sarılır. Elindeki tüm suları ne yapar eder satar. Çünkü çok büyük gazla başlar, kısa sürede elindeki suları bitirir. Alman rahattır, satamazsa “amaaan” der, bildiği gibi yapmaya devam eder.
Peki 6 ay sonra sizce hangisi daha fazla satış yapmış olur? Tabiki Alman ! Çünkü 1 ay sonra Türk’e “Ya bu su kuyu suyu, tadı kötü, bu işten para kazanılmaz, zaman kaybı” gibi yorumlar geldiğinde Türk’ün morali bozulur. Olaya duygusal yaklaşır, ağlar, sızlar ve bir süre sonra işi bırakır. Oysa Alman sabırlıdır. Söylenenlere kulak asmaz. Bu benim işim der, kulaklarını tıkar ve sistemli bir şekilde çalışmaya devam eder ve sonunda malı götürür.”
Türkiye’de yıllardır bu işi yapan, ismi lazım olmayan markalarda artık fırsatlar tükendi. Para kazanmak istiyorsanız yeni yapılanan network’lere yönelmelisiniz ve ekiplerinizi kurmaya başlamalısınız. Şu an LR’da aktif + pasif temsilci sayımız 115 binlerde. Bu sayı 400-500 binlere çıkacak. Ticarette duygusallığa yer yok, para kazanmak istiyorsanız önce ilk adımı atın, sonra da sabırla yolunuza devam edin.